ile to kalorii?

tabela kaloryczności produktów (w 100g)

 

Nazwa produktukcalbiałkatłuszczewęglowodany
Agrest41,00,80,211,8
Amarantus, nasiona400,014,56,566,2
Ananas54,00,40,213,6
Ananas w syropie84,00,40,121,0
Anyż337,017,616,050,0
Arbuz36,00,60,18,4
Avocado160,02,015,37,4
Bakłażan21,01,10,16,3
Baleron244,015,120,20,9
Banan95,01,00,323,5
Banany suszone360,03,81,188,8
Bazylia suszona251,014,34,061,0
Bazylia świeża23,03,20,642,7
Biała rzodkiew14,01,00,03,0
Białko jajka kurzego49,010,90,20,7
Bób66,07,10,414,0
Boćwina17,02,10,55,5
Boczek wędzony477,013,047,00,0
Botwinka17,02,10,55,5
Brokuły27,03,00,45,2
Brukselka37,04,70,58,7
Brzoskwinia46,01,00,211,9
Brzoskwinia w syropie73,00,40,118,2
Bułka owsiana304,09,34,558,4
Bułka pszenna zwykła273,08,11,557,7
Bułka sojowa315,010,14,061,1
Bułka tarta347,09,71,977,6
Bułka wrocławskia294,08,04,456,6
Burak38,01,80,19,5
Cebula30,01,40,46,9
Cebula czerwona30,01,40,46,9
Cebula konserwowa52,00,70,212,4
Cebulka dymka30,01,40,46,9
Chili40,00,40,11,8
Chleb chrupki353,08,72,478,9
Chleb pszenny257,08,51,454,3
Chleb zwykły248,06,11,356,3
Chleb żytni pełnoziarnisty225,06,81,853,8
Chleb żytni razowy213,05,91,751,2
Chrzan67,04,50,618,1
Ciecierzyca konserwowa127,06,03,018,0
Cieciorka364,019,36,060,6
Cielęcina łopatka106,019,92,80,0
Cielęcina sznyclówka105,020,52,40,0
Cielęcina udziec108,019,93,10,0
Cukier405,00,00,099,8
Cukier brązowy380,00,120,098,0
Cukier puder387,00,00,0100,0
Cukinia15,01,20,13,2
Curry325,013,014,058,0
Ćwikła40,01,60,110,2
Cykoria21,01,70,24,1
Cynamon247,04,01,281,0
Cytryna36,00,80,39,5
Czekolada gorzka554,06,734,356,6
Czereśnie61,01,00,314,6
Czerwona fasola konserwowa87,08,10,612,3
Czosnek146,06,40,532,6
Czosnek granulowany331,017,00,7373,0
Daktyle suszone277,02,00,474,0
Dorsz filety bez skóry70,016,50,30,0
Dynia28,01,30,37,7
Dżem jagodowy niskosłodzony153,00,30,238,2
Dżem śliwkowy niskosłodzony153,00,30,137,9
Dżem truskawkowy niskosłodzony153,00,30,237,8
Dżem wiśniowy niskosłodzony154,00,40,237,5
Ekstrakt z wanilii288,00,030,014,0
Estragon295,023,07,250,0
Fasola biała suche nasiona288,021,41,661,6
Fasola cięta, konserwowa, bez zalewy16,01,50,24,5
Fasola szparagowa27,02,40,27,6
Fasolka szparagowa, mrożonka24,02,20,26,8
Figi suszone290,03,61,278,0
Filet z makreli w sosie pomidorowym150,013,19,04,0
Flądra świeża83,016,51,80,0
Gałka muszkatołowa475,06,732,050,0
Goździk323,06,020,061,0
Grahamka252,09,01,756,1
Granat83,01,71,218,7
Grejpfrut36,00,60,29,8
Grejpfrut czerwony42,00,80,110,7
Grejpfrut zielony36,00,60,29,8
Groch suche nasiona293,023,81,460,2
Groszek ptysiowy476,014,930,237,6
Groszek zielony75,06,70,417,0
Groszek zielony konserwowy63,04,90,215,8
Gruszka54,00,60,214,4
Grzyby suszone284,09,30,773,0
Halibut świeży98,020,11,90,0
Herbata bez cukru0,00,10,00,0
Imbir347,09,16,071,0
Jabłka suszone238,02,12,162,3
Jabłko46,00,40,412,1
Jagody45,00,80,612,2
Jajko kurze139,012,59,70,6
Jajko przepiórcze158,013,011,00,4
Jarmuż29,03,30,76,1
Jogurt naturalny 2%60,04,32,06,2
Kabanos326,027,424,30,0
Kabanos z kurczaka247,022,817,40,1
Kajzerka296,08,43,658,6
Kakao w proszku 16%448,018,221,750,6
Kalafior22,02,40,25,0
Kalarepa29,02,20,36,5
Kapary23,02,40,94,9
Kapusta biała29,01,70,27,4
Kapusta czerwona27,01,90,26,7
Kapusta kwaszona12,01,10,23,4
Kapusta pekińska12,01,20,23,2
Kapusta włoska38,03,30,47,8
Kardamon311,011,06,768,0
Karp świeży110,018,04,20,0
Kasza gryczana336,012,63,169,3
Kasza jaglana346,010,52,971,6
Kasza jęczmienna pęczak334,08,42,074,9
Kasza jęczmienna perłowa327,06,92,275,0
Kasza kukurydziana337,08,01,772,0
Kasza manna348,08,71,376,7
Kaszanka jęczmienna195,08,512,613,0
Kawa bez cukru2,00,20,00,3
Keczup93,01,81,022,2
Kefir 2%51,03,42,04,7
Kefir 2% z wapniem51,03,42,04,7
Kiełbasa delikatesowa z kurczaka109,019,63,30,1
Kiełbasa domowa320,014,729,20,5
Kiełbasa jałowcowa z kurczaka236,019,017,90,1
Kiełbasa kanapkowa z kurczaka179,011,813,53,0
Kiełbasa lubuska249,017,518,04,8
Kiełbasa parówkowa323,011,031,50,0
Kiełbasa podlaska z kurczaka232,020,716,70,1
Kiełbasa podsuszana z kurczaka162,021,78,40,0
Kiełbasa podwawelska247,017,319,60,9
Kiełbasa rzeszowska203,020,913,40,0
Kiełbasa śląska210,018,415,30,0
Kiełbasa sucha krakowska323,025,624,80,0
Kiełbasa sucha myśliwska291,027,820,10,0
Kiełbasa szynkowa z kurczaka110,016,25,00,0
Kiełbasa toruńska263,020,920,10,0
Kiełbasa zwyczajna209,017,615,60,0
Kiełbasa żywiecka315,020,326,30,0
Kiełbaski bawarskie308,015,527,70,1
Kiełki bambusa20,01,10,62,0
Kiełki brokuła57,05,00,06,8
Kiełki buraka37,01,60,29,6
Kiełki fasoli mung29,03,00,46,2
Kiełki lucerny23,04,00,72,1
Kiełki rzodkiewki43,03,82,53,6
Kiełki słonecznika31,03,40,74,0
Kiełki soczewicy119,09,00,622,1
Kiełki soi141,013,16,79,6
Kiwi56,00,90,513,9
Kminek333,020,015,050,0
Kolendra279,022,04,852,0
Komosa ryżowa – quinoa334,014,85,058,5
Komosa ryżowa – Quinoa334,015,05,058,0
Koncentrat pomidorowy 30%92,05,61,516,7
Koperek26,02,80,46,1
Kostka rosołowa Rosół z kury z pietruszką i lubczykiem300,010,020,010,0
Krewetka tygrysia92,022,00,01,0
Kukurydza kolba110,03,71,523,4
Kukurydza konserwowa102,02,91,223,6
Kumin (kmin rzymski)429,017,022,034,0
Kurki32,01,490,536,86
Kurkuma354,07,89,965,0
Len mielony253,040,09,03,0
Len w nasionach500,024,531,035,0
Limonka30,00,70,210,5
Liście mięty77,03,80,9415,0
Liść laurowy313,07,68,475,0
Łosoś smażony380,021,231,44,0
Łosoś świeży201,019,913,60,0
Łosoś wędzony162,021,58,40,0
Magii17,02,70,01,5
Majeranek271,013,07,061,0
Majonez714,01,379,02,6
Mak478,020,142,924,7
Mąka kukurydziana337,05,93,078,0
Mąka pszenna typ 1850309,011,92,370,0
Mąka pszenna typ 500343,010,11,274,0
Mąka pszenna typ 550344,010,51,673,0
Mąka pszenna typ 750341,011,61,871,3
Makaron bezjajeczny364,011,01,677,6
Makaron czterojajeczny391,013,23,478,3
Makaron dwujajeczny373,012,02,676,8
Makaron farfalline pełnoziarnisty z 5 zbóż351,014,42,563,8
Makaron penne pełnoziarnisty345,015,21,368,0
Makaron rurki (z pszenicy Durum)350,012,01,572,1
Makaron ryżowy356,06,80,783,0
Makaron spaghetti razowy354,013,02,566,5
Mąka ryżowa348,07,20,779,2
Mąka żytnia typ 1400310,07,12,275,3
Mąka żytnia typ 2000301,08,12,274,0
Mąka żytnia typ 580330,05,11,578,5
Mąka żytnia typ 720327,05,91,777,4
Makrela świeża181,018,711,90,0
Makrela wędzona221,020,715,50,0
Maliny29,01,30,312,0
Mandarynki42,00,60,211,2
Mango67,00,50,317,0
Marchewka27,01,00,28,7
Marchewka z groszkiem, mrożonka39,02,60,310,4
Marchewki mini41,01,00,09,0
Maślanka 0,5 %37,03,40,54,7
Masło ekstra735,00,782,50,7
Masło klarowane883,00,099,00,0
Masło orzechowe634,026,653,08,5
Masło śmietankowe659,01,173,51,1
Melon36,00,90,38,4
Mieszanka mąk gryczanej, ryżowej lub owsianej351,011,72,770,7
Mieszanka warzywna z kurczakiem, ryżem i grzybami chińskimi, mrożonka87,04,32,413,3
Mieszanka ziół1,00,00,10,0
Mięta pieprzowa77,03,80,9415,0
Migdały572,020,052,020,5
Miks ulubionych warzwy38,01,90,38,8
Mintaj świeży73,016,60,60,0
Miód pszczeli324,00,30,079,5
Mleko kokosowe w puszce203,02,118,08,1
Mleko kozie 2%68,03,24,14,5
Mleko owcze107,06,07,05,1
Mleko sojowe41,06,01,44,3
Mleko spożywcze 2,0%51,03,42,04,9
Mleko w proszku pełne479,027,024,038,7
Mleko zagęszczone niesłodzone131,06,67,59,4
Mleko zagęszczone słodzone326,07,58,055,3
Młody jęczmień proszek320,052,02,021,0
Morele47,00,90,211,9
Morele suszone284,05,41,272,2
Morszczuk świeży89,017,22,20,0
Mus jabłkowy124,02,20,228,7
Musli z orzechami i rodzynkami375,011,512,762,9
Musli z suszonymi owocami325,08,43,472,2
Musztarda162,05,76,422,0
Napój kokosowy w kartonie30,00,12,03,5
Nasiona Chia490,016,031,044,0
Natka pietruszki41,04,40,49,0
Nektarynka48,00,90,211,8
Ocet balsamiczny116,00,00,00,7
Ocet jabłkowy24,00,00,06,0
Ocet winny20,00,00,05,0
Ogórek13,00,70,12,9
Ogórek kiszony11,01,00,11,9
Ogórek konserwowy23,00,40,14,9
Ogórek kwaszony11,01,00,11,9
Ogórki konserwowe24,00,30,15,6
Olej kokosowy900,00,0100,00,0
Olej rzepakowy884,00,0100,00,0
Olej słonecznikowy884,00,0100,00,0
Oliwa z oliwek882,00,099,60,2
Oliwki czarne125,01,412,74,1
Oliwki zielone marynowane125,01,412,74,1
Oregano265,09,04,369,0
Orzechy arachidowe560,025,746,119,2
Orzechy brazylijskie656,014,066,04,0
Orzechy laskowe640,014,463,014,9
Orzechy piniowe673,016,768,413,0
Orzechy pistacjowe589,020,548,525,0
Orzechy włoskie645,016,060,318,0
Orzechy ziemne603,026,050,014,0
Ostra papryka0,40,020,00,09
Otręby pszenne185,016,04,661,9
Paluszek krabowy113,06,52,216,8
Papaja41,00,60,111,1
Papryka czerwona28,01,30,56,6
Papryka czerwona konserwowa30,00,81,55,0
Papryka sucha289,015,013,056,0
Papryka zielona18,01,10,34,6
Pasternak57,01,60,615,5
Pasztet pieczony390,017,031,213,5
Pasztet podlaski z kurczaka228,06,721,13,6
Pasztet z kurczaka214,014,414,37,5
Pestki dyni556,024,545,818,0
Pestki słonecznika561,024,443,724,6
Pesto340,03,734,66,3
Pieczarki17,02,70,42,6
Pieczarki marynowane konserwowe19,02,30,44,3
Pieczeń wołowa117,020,93,60,0
Pieczona polędwica wołowa168,019,79,90,0
Pieczywo tostowe305,08,14,758,8
Pieczywo tostowe grahamowe273,07,54,253,8
Pieczywo Wasa370,010,03,070,0
Pieprz biały296,010,02,169,0
Pieprz czarny318,011,03,365,0
Pieprz czerwony318,012,017,057,0
Pierś indyka bez skóry84,019,20,70,0
Pierś indyka ze skórą100,018,72,70,0
Pierś kurczaka bez skóry99,021,51,30,0
Pietruszka38,02,60,510,5
Pikle konserwowe62,01,30,215,5
Płatki jaglane361,010,04,069,0
Płatki jęczmienne355,09,83,679,4
Płatki kukurydziane363,06,92,583,6
Płatki migdałowe581,022,051,010,0
Płatki owsiane366,011,97,269,3
Płatki pszenne351,09,03,081,0
Płatki ryżowe344,06,70,778,9
Płatki żytnie343,06,43,282,6
Podudzie indyka bez skóry100,016,63,70,0
Polędwica łososiowa106,020,02,02,0
Polędwica luksusowa177,019,510,02,4
Polędwica sopocka165,019,99,10,9
Polędwica wołowa113,020,13,50,0
Polędwica z indyka105,015,84,60,1
Polędwica z piersi kurczaka93,020,41,20,0
Pomarańcza44,00,90,211,3
Pomidor15,00,90,23,6
Pomidory koktajlowe15,00,90,23,6
Pomidory z puszki23,01,30,24,0
Por24,02,20,35,7
Porzeczki białe33,01,00,213,1
Porzeczki czarne35,01,30,214,9
Porzeczki czerwone31,01,10,213,8
Powidła śliwkowe214,01,00,253,0
Poziomki33,00,80,58,3
Proszek do pieczenia97,00,10,447,0
Przecier pomidorowy25,01,20,14,5
Przyprawa do drobiu307,09,67,566,0
Przyprawa do ryb307,09,67,566,0
Przyprawa „Jarzynka”90,01,90,423,3
Pstrąg strumieniowy świeży97,019,22,10,0
Pstrąg tęczowy świeży160,018,69,60,0
Pstrąg wędzony117,019,44,40,2
Pumpernikiel240,05,92,058,2
Rabarbar9,00,50,14,6
Rodzynki suszone277,02,30,571,2
Rostbef wołowy152,021,57,30,0
Rozmaryn331,04,915,064,0
Rukola25,02,60,73,7
Ryż biały344,06,70,778,9
Ryż brązowy322,07,11,976,8
Rzepa26,01,10,38,2
Rzeżucha32,02,60,75,5
Rzodkiewka14,01,00,24,4
Salami540,021,950,60,9
Salami popularne568,021,653,71,4
Salami z pieprzem405,017,037,01,0
Sałata14,01,40,22,9
Sałata lodowa14,00,90,13,0
Sałata rzymska17,01,20,03,0
Sandacz świeży84,019,20,70,0
Sardynki w oleju221,024,113,90,0
Sardynki w pomidorach162,017,09,91,4
Schab pieczony291,030,418,70,7
Seler konserwowy17,00,70,15,4
Seler korzeniowy21,01,60,37,7
Seler naciowy13,01,00,23,6
Ser Brie pełnotłusty329,019,828,00,2
Ser Camembert pełnotłusty291,021,423,00,2
Ser Cheddar pełnotłusty391,027,131,70,1
Ser Edamski pełnotłusty313,026,123,40,1
Serek homogenizowany161,012,711,03,0
Serek homogenizowany waniliowy159,016,84,213,3
Serek twarogowy ziarnisty101,012,34,33,3
Serek typu „Fromage” naturalny379,010,237,12,4
Ser Ementaler pełnotłusty380,028,829,70,1
Ser Gouda pełnotłusty316,027,922,90,1
Ser kozi388,021,433,90,0
Ser kozi, twarożek168,08,714,04,0
Ser Mascarpone394,03,540,05,1
Ser mozzarella254,024,016,03,0
Ser mozzarella light157,019,08,51,0
Ser Parmezan452,041,532,00,1
Ser Radamer339,026,226,00,1
Ser Rokpol pełnotłusty363,022,630,60,1
Ser Salami pełnotłusty351,025,228,10,1
Ser topiony298,013,527,01,2
Ser Trapistów pełnotłusty367,023,530,70,1
Ser Trapistów tłusty351,028,026,80,1
Ser twarogowy chudy99,019,80,53,5
Ser twarogowy półtłusty133,018,74,73,7
Ser twarogowy tłusty175,017,710,13,5
Ser Tylżycki pełnotłusty353,026,127,90,1
Ser typu „Feta”215,017,016,01,0
Sezam632,023,259,910,0
Siemie lniane534,018,042,029,0
Skórka cytrynowa120,01,60,225,0
Skrobia kukurydziana353,00,20,088,5
Skrobia ziemniaczana343,00,60,183,9
Śledź solony217,019,815,40,0
Śledź w oleju301,016,426,50,0
Śliwka45,00,60,211,7
Śliwki suszone267,03,51,268,9
Słodki ziemniak (batat)86,01,60,120,0
Śmietana, 12% tłuszczu133,02,712,03,9
Śmietana, 18% tłuszczu184,02,518,03,6
Śmietanka kremowa 30%287,02,230,03,1
Soczewica czerwona suche nasiona327,025,43,057,5
Soja suche nasiona382,034,319,632,7
Sok ananasowy48,00,30,111,4
Sok brzoskwiniowo pomarańczowy32,00,70,17,4
Sok buraczany34,00,80,27,6
Sok cytrynowy30,00,40,36,4
Sok egzotyczny57,00,80,312,7
Sok grejpfrutowy40,00,50,19,2
Sok jabłkowy42,00,10,110,0
Sok marchwiowo brzoskwiniowy44,00,50,111,3
Sok marchwiowo jabłkowo bananowy39,00,30,110,2
Sok marchwiowo jabłkowo śliwkowy39,00,40,210,2
Sok marchwiowo jabłkowy44,00,50,212,1
Sok marchwiowo pomarańczowy40,00,60,110,8
Sok marchwiowy43,00,40,111,3
Sok pomarańczowo grejpfrutowy43,00,60,19,8
Sok pomarańczowy43,00,60,19,9
Sok pomidorowy14,00,80,23,3
Sok wieloowocowy45,00,20,110,9
Sok wielowarzywny25,01,00,35,7
Sól0,00,00,00,0
Sola świeża83,017,51,40,0
Sól czosnkowa9,04,31,21,9
Sos sojowy0,00,60,00,3
Starta skórka z pomarańczy120,01,60,225,0
Suszone pomidory215,05,014,023,0
Syrop klonowy265,00,10,163,0
Szafran310,011,05,965,0
Szałwia315,011,013,061,0
Szczaw21,01,10,84,9
Szczupak świeży82,018,40,80,0
Szczypiorek29,04,10,83,9
Szparagi18,01,90,23,7
Szpinak16,02,60,43,0
Szpinak, mrożonka15,02,30,42,7
Szponder wołowy217,019,315,70,0
Szprotka wędzona243,019,318,30,0
Szynka delikatesowa z kurczaka123,018,25,60,0
Szynka kanapkowa102,014,24,41,4
Szynka parmeńska135,026,03,01,0
Szynka wiejska253,017,120,30,9
Szynka wieprzowa gotowana233,016,418,31,0
Szynka wołowa gotowana107,020,92,01,1
Szynka z indyka84,017,11,60,1
Szynka z piersi kurczaka98,021,21,20,2
Szynka z udźca kurczaka117,017,25,30,0
Szynkówka wieprzowa191,013,614,71,4
Szynkówka wołowa85,016,21,51,4
Tofu112,012,06,03,0
Truskawki28,00,70,47,2
Tuńczyk w oleju190,027,19,00,0
Tuńczyk w sosie własnym96,021,01,20,0
Tymianek276,09,17,464,0
Udko kurczaka bez skóry125,017,86,00,0
Udko kurczaka ze skórą158,016,810,20,0
Udziec indyka bez skóry104,019,42,80,0
Udziec indyka ze skórą131,018,46,40,0
Wafle ryżowe390,08,03,081,0
Wątróbka kurczaka136,019,16,30,6
Wędzona pierś z kurczaka107,023,00,50,0
Wędzonka wołowa gotowana102,017,83,10,5
Wieprzowina karkówka267,016,122,80,0
Wieprzowina łopatka257,016,021,70,0
Wieprzowina schab surowy174,021,010,00,0
Wieprzowina żeberka321,015,229,30,0
Wino białe półwytrawne81,00,00,03,7
Wino białe słodkie95,00,20,05,9
Wino białe wytrawne66,00,10,00,6
Wino czerwone68,00,10,00,2
Winogrona69,00,50,217,6
Wiórki kokosowe606,05,663,227,0
Wiśnie47,00,90,410,9
Włoszczyzna krojona w paski25,01,40,37,9
Woda0,00,00,00,0
Zarodki pszenne323,027,59,445,5
Żelatyna343,084,20,10,0
Ziele angielskie263,06,18,772,0
Ziemniaki77,01,90,118,3
Ziemniaki młode69,01,80,116,3
Zioła prowansalskie1,00,00,10,0
Żółtko jajka kurzego314,015,528,20,3
Żurawina niskosłodzona do mięs161,00,20,738,8
Żurawina suszona320,00,11,482,4

tabela zapożyczona: https://potrafiszschudnac.pl/diety/tabele-kalorycznosci-produktow/